TUCSAP PROJE UYGULAMA BİRİMLERİ KAPASİTE GELİŞTİRME EĞİTİMİ

20.03.2023 / Gösterim Sayısı : 469 / Arşiv

TUCSAP kapsamında projenin yürütülmesinden sorumlu personelin, Dünya Bankası prosedürleri hakkında kapasitelerinin geliştirilmesi amacıyla düzenlenen eğitim programı başladı.

20-23 Mart 2023 tarihleri arasında 3,5 gün sürecek eğitim, Tarım ve Orman Bakanlığı, Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürü Sn. Fuat KASIMCAN ve Dünya Bankası Kıdemli Program Yetkilisi Sn. Mustafa Uğur ALVER tarafından yapılan açılış konuşmalarıyla başladı. 

Eğitim boyunca, projenin yürütülmesinden sorumlu olan Proje Uygulama Birimleri personeline Dünya Bankası proje uygulama prosedürleri ve bu konuların TUCSAP faaliyetlerine yansımaları hakkında bilgi verilecek.

Ayrıca, personelin kendi arasında bilgi ve deneyim paylaşımı yoluyla, projenin daha başarılı şekilde yürütülmesi için öneriler geliştirilmesi de hedefler arasında.

Eğitime, TOB uygulayıcı Genel Müdürlükler olan Tarım Reformu Genel Müdürlüğü Tarımsal Araştırmalar ve Politikalar Genel Müdürlüğü Gıda ve Kontrol Genel Müdürlüğü, Bilgi Teknolojileri Genel Müdürlüğü ile, TUCSAP Projesine çeşitli aşamalarda destek vermesi planlanan Strateji Geliştirme Başkanlığı (Bütçe Dairesi Başkanlığı), Eğitim ve Yayın Dairesi Başkanlığı ile Destek Hizmetleri Daire Başkanlığı’ndan da yetkililer katılıyor.

Dünya Bankası Türkiye uzmanlarının ve proje kapsamında görev yapan danışmanların tecrübelerini aktaracağı eğitim ile, Bakanlık personelinin proje uygulama konusundaki becerilerinin ve yetkinliklerinin artırılmasına destek olunması beklenmekte.

Eğitim, 20-23 Mart 2023 tarihleri arasında Tarım ve Orman Bakanlığı (TOB) Atatürk Konferans Salonu’nda yürütülecek.